Konkurrencen er slut og vinderne er fundet – Først og fremmest: Af hjertet tak:
Vi har virkelig hygget os med at læse hver og én af jeres mange dejlige, hyggelige, fantastiske kommentarer i forbindelse med udlodningen af bøgerne.
Det er så skønt at se hvor mange madglade sjæle der faktisk sidder derude. Sjæle, som deler vores store passion om meget mere gastroFUN hjemme i de danske køkkener! Det er jeres og vores passion, der driver os dag ud og dag ind. .
Hver gang I kommenterer, liker eller deler vores opslag, bliver vi så varme og glade, helt ind i hjertet. Vi håber stadig så inderligt, at vi en dag kan leve af det vi gør, nemlig at dele vores, jeres og eksperterneserfaringer, tips og tricks til mere leg og eksperimenteren hjemme i køkkenet. Indtil da fortsætter vi hårdnakket! .
Vi synes at den allermest fair udtrækning vil være at lade det være op til tilfældighederne hvem der skulle vinde, så vi har trukket lod:
?Vi har fundet de 3 vindere af bogen: “Noma Guide til fermentering“- så de kan komme i gang med at fermentere selv:
?Vi trak selvfølgelig vores første blandt vores eksisterende brugere på gastrofun.dk og her er Heidi Buchna den heldige vinder af bogen.
?I vores Instagram lodtrækning er vindere @torbenholm1, der gerne ville lære om at fermentere, så han kunne komme i gang – tillykke, nu får du chancen.
?I vores lodtrækning på Facebook blev vinderen Iver Windfeldt Byrne, der skrev følgende: “Fordi jeg elsker at prøve nyt inden for madlavningen ???❤️? og jeg har stadig ikke kastet mig over fermateringen pga manglende viden omkring emnet ! ?❤️?”
Vinderne får direkte besked, så vi kan få Forlaget Gyldendal til at fremsende deres præmie.